Terror

Terror – amerykańska grupa muzyczna wykonująca hardcore.

Historia i charakterystyka

Zespół powstał w kwietniu 2002 roku, po tym jak Scott Vogel opuścił grupę Buried Alive i przeprowadził się z Buffalo do Los Angeles. Na początku działalności trzon zespołu stanowili: gitarzysta Todd Jones (znany z Infernal Affairs, Carry on), perkusista Nick Jett oraz wokalista Scott Vogel (udzielający się wcześniej na scenie undergroundowej miasta Buffalo w latach 90. w zespołach Slugfest, Despair oraz Buried Alive). Poza doświadczeniem zebranym przez członków zespołu w poprzednich grupach, bezpośrednimi inspiracjami dla Terror były takie grupy jak Cro-Mags, Agnostic Front, Sick of It All czy Madball. Nazwa zespołu pochodzi od nazwy grupy Sheer Terror.

W 2002 roku ukazało się 4-utworowe demo, wydane w Takeover Records, ujawniające charakter i styl nowej formacji. Następnie we wrześniu 2002 roku Terror zarejestrował materiał, który 28 stycznia 2003 roku wydał jako debiutancki minialbum EP zatytułowany Lowest Of The Low nakładem wytwórni Bridge 9 Records. To 9-utworowe wydawnictwo trwające przeszło 23 minuty znalazło bardzo dobre recenzje w środowisku hardcore. Materiał stanowiący ożywczy powiew na scenie hc wyróżniał się brzmieniowo czystą energią oraz wściekłym głosem i bezpardonowymi tekstami charyzmatycznego wokalisty Scotta Vogela. Jego znakiem rozpoznawczym była nieskończona energia podczas koncertów, skoki na scenie i stałe wzywanie publiczności do aktywnego udziału w występie grupy; m.in. do wykrzykiwania słów także z jego mikrofonu, czy skoków ze sceny (ang. "More stage dives!", pol. "Więcej skoków ze sceny!"). Vogel umiał przy tym okazać radość z zabawy podczas koncertu, ale też powagę wykrzykując teksty utworów dotyczące także w gorzki sposób bezpośrednio środowisko hardcore. Cały 2003 rok zespół spędził na koncertowaniu, dając się również poznać publiczności w Europie podczas trasy u boku Biohazard wiosną 2003. Następnie Terror przybył ponownie na kontynent europejski jesienią tego samego roku.

Na przestrzeni kilku lat działalności w składzie zespołu zaszło wiele zmian personalnych. Z pierwotnych założycieli, w 2010 roku pozostawał już tylko perkusista Nick Jett oraz wokalista Scott Vogel. W 2010 roku Vogel zaangażował się dodatkowo w projekt muzyczny Serpents Of Shiva (wraz z byłymi członkami Slugfest). Nick Jett pracuje dodatkowo jako inżynier dźwięku, producent muzyczny w swoim studiu Bloodtracks w Canada Hills (Kalifornia) oraz jest członkiem grupy Piece By Piece.

W 2011 Scott Vogel i Nick Jett zaangażowali się w projekt muzyczny pod nazwą S.O.S., w którym wzięli udział także Matt Henderson (eks-Madball), Chris Beattie (Hatebreed), Sam Trapkin (Trapped Under Ice). Ze względu na skład projekt został mianowany "supergrupą hardcore", a jego debiutanckie dzieło zatytułowane I Owe You Nothing wydano w 2011

Zródło: Wikipedia, licencja: CC-BY-SA

Przeszłe wydarzenia w Warszawie

23.08.2017

Terror

Negative Vibes, Fight Them All
Pogłos hardcore
13.01.2016

Ignite

Terror, H₂O, Iron Reagan, Twitching Tongues, Wisdom in Chains, Risk It!
Progresja metal