Architects

Architects – brytyjski zespół wykonujący muzykę metalcore. Powstał w 2004 roku w Brighton. W skład grupy wchodzą perkusista Dan Searle, wokalista Sam Carter, basista Alex Dean oraz gitarzysta Adam Christianson. Architects wydali pięć albumów oraz jedno EP, nagrane wspólnie z Dead Swans.

Historia

Zespół kilkakrotnie zmieniał nazwę. Działalność rozpoczął jako Inharmonic, lecz wkrótce został przemianowany na Counting the Days. Po kilku latach grupa przyjęła obecną nazwę.

W 2006 roku grupa wydała swój debiutancki album Nightmares w wytwórni In At The Deep End. Po odejściu Matta Johnsona, pierwszego wokalisty, do zespołu dołączył Sam Carter, po raz pierwszy występując na albumie Ruin wydanym w 2007 roku przez wytwórnię United By Fate. W 2009 roku Architects wydali krążek Hollow Crown pod szyldem obecnej wytwórni, Century Media. Na kolejnym wydawnictwie, The Here And Now, które ukazało się w 2011 roku, styl muzyczny zespołu ewoluował w kierunku melodyjnego post-hardcore. Album zyskał przychylne opinie krytyków, jednak został chłodno przyjęty przez fanów grupy. Rok później Architects powrócili do korzeni nagrywając piąty album studyjny, Daybreaker. Utwory na Daybreaker poruszają aktualne problemy polityczne i społeczne, co też odróżnia je od poprzednich nagrań zespołu.

Wszyscy członkowie Architects są weganami.

Zródło: Wikipedia, licencja: CC-BY-SA

Przeszłe wydarzenia w Warszawie

10.08.2017

Architects

While She Sleeps, August Burns Red
Progresja metal hardcore