GBH (15.12.2017) i UK SUBS (28.01.2018) w Pogłosie

Tym razem coś z innej beczki. W najbliższym czasie w Pogłos wystąpią dwie legendy brytyjskiego punka. 15 grudnia zagra GBH, a 28 stycznia UK SUBS.


Grievous Bodily Harm w skrócie G.B.H to obok The Exploited najpopularniejszy zespół drugiej fali brytyjskiego punk rocka. Grupa dała swój pierwszy koncert 12 września 1980 roku w Birmingham. Pierwsze cztery albumy kwartetu z Birmingham należą do kanonu punk rocka. W latach 90-tych G.B.H. podobnie jak i The Exploited skierował się bardziej w kierunku sceny metalowej, jednak grupa nigdy nie zerwała z punkowymi korzeniami. 

GBH powraca do Warszawy z nową płytą zatytułowaną „Momentum”.


Grupa UK Subs została założona w 1976 r. przez Charliego Harpera. Początkowo zespół nosił nazwę The Subversives, czyli "wywrotowcy", lecz szybko została skrócona do The Subs, co z kolei zmieniono na UK Subs, gdyż okazało się, że istnieje już zespół o tej nazwie. UK Subs był pierwszym zachodnim zespołem punkowym, który wystąpił w Polsce. W 1983 roku zagrali na 13 koncertach, w największych polskich miastach - razem z Republiką.

UK Subs dotychczas nagrali ponad 19 studyjnych albumów, niezliczoną ilość singli i płyt koncertowych. Utwory U.K.SUBS grali: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns’N’Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre.


Już wkrótce będziemy mięli do wygrania podwójną wejściówkę na koncert UK Subs. Stay tuned!