Polecane Koncerty - styczeń 2018

Styczeń w tym roku rozpieszcza nas ciepłą pogodą, ale niekoniecznie koncertami. 3 największe koncerty tego miesiąca to koncerty Cradle of FilthWolf Alice oraz UK Subs.

Cradle Of Filth

24 stycznia - Progresja: Cradle of Filth przedstawiać nie trzeba. W 2017 roku mija 26 lat odkąd wampiry pod dowództwem Daniego Filtha wypełzły na świat szerzyć śmierć, przemoc, zgorszenie, które podają w formie blackmetalowych, brutalnych utworów nierzadko z elementami gotyckimi i jakby wziętymi z horrorów. Zagrają razem z Moonspell, który w tym roku obchodzi 25 lecie swojej działalności. Grupa zaczynała od black metalu, ale obecnie ich muzyce bardziej pasują określenia dark metal, gothic metal, czy atmospheric metal. 


Wolf Alice

17 stycznia - Hybrydy: Wolf Alice to kwartet z północnego Londynu, grający lżejszy rock alternatywny/grunge, w którego skład wchodzą Ellie Rowsell, Joff Oddie, Theo Ellis i Joel Amey. Debiutowali w 2013 roku bardzo dobrze przyjętą EPką „Blush”, na koncie mają też pierwszy pełnowymiarowy album – „My Love Is Cool”. Wystąpią w Warszawie UK Subs

28 stycznia - Pogłos: Grupa  UK Subs została założona w 1976 r. przez Charliego Harpera. Początkowo zespół nosił nazwę The Subversives, czyli "wywrotowcy", lecz szybko została skrócona do The Subs, co z kolei zmieniono na UK Subs, gdyż okazało się, że istnieje już zespół o tej nazwie. UK Subs był pierwszym zachodnim zespołem punkowym, który wystąpił w Polsce. W 1983 roku zagrali na 13 koncertach, w największych polskich miastach - razem z Republiką.

UK Subs dotychczas nagrali ponad 19 studyjnych albumów, niezliczoną ilość singli i płyt koncertowych. Utwory U.K.SUBS grali: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns’N’Roses, Kazik i Kult, Farben Lehre.


W Warszawie zagrają z TZN Xenna i Antidotum

Przypominamy, że będziemy mieli do wygrania podwójną wejściówkę na ten koncert.1984

Poza tymi 3 dużymi koncertami naszym zdaniem na zainteresowanie zasługuje koncert zespołu 1984, który zagra 12 stycznia w Potoku wraz z Hatestory. Grupa 1984 powraca w składzie z oryginalnymi muzykami. Piotr „Mizerny” Liszcz, Wojciech „Pancerny” Trześniowski i Janusz „Borys” Gajewski znów wystąpią na jednej scenie! wraz z Almą Bury oraz Sebastianem Bełz .