Polecane Koncerty - sierpień 2017

Dla tych którzy nie wyjechali z miasta, przygotowaliśmy kilka sierpniowych rekomendacji. Pierwszą z nich jest Opeth.  Mamy też kilka rekomendacji dla fanów muzyki hardcore i metalcore. W sierpniu odbędą się aż trzy koncerty w tych klimatach: ArchitectsThe Amity Affliction oraz Terror.

Prog In Park

20 sierpnia w parku im. gen. Józefa Sowińskiego odbędzie się koncert (nazwany przez organizatorów mini festiwalem) "Prog In Park" na którym wstąpią:  OpethRiversideSólstafirBlindead oraz Lion Shepherd

Opeth powstał w 1990 roku w Sztokholmie. Do 2011 roku grał progresywny death metal, jednak od płyty "Sorceress" zaczął grać oldschoolowy rock/psychodeliczny rock. Poniżej próbka z tej płyty:


Riverside – polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Grupa, która zawiesiła koncerty w 2016 roku po niespodziewanej śmierci Piotra Grudzińskiego, zaczęła w tym roku znów koncertować, a oba koncerty w Progresji 25 i 26 lutego wyprzedały się w komplecie.


 Sólstafir powstał w 1995 roku na Islandii. Na koncercie będą promować swój ostatni album "Berdreyminn"


Blindead - polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza sludge, doom i metalu progresywnego. Powstała 1999 roku w Gdyni pod nazwą Incorrect Personality. Grupa wydała dotychczas 5 albumów, poniżej utwór z ostatniego - "Ascension".


Lion Shepherd to także Polski zespół grający rock progresywny i psychodelię wzbogacone brzmieniami etnicznymi. W tym roku zespół wydał album "Heat".


Architects

10 sieprnia w Progresji odbędzie się koncert: Architects, wraz z którymi zagrają  August Burns Red oraz While She Sleeps. Architects to przedstawiciele angielskiej sceny metalcorowej. Debiutowali w 2005 roku, a na koncie (oprócz demo i EP) mają już pięć długogrających albumów. Latem 2016 roku po kilkuletniej walce z chorobą zmarł założyciel i gitarzysta grupy, Tom Searle. Zespół nie odwołał jednak zaplanowanej trasy i postanowił w hołdzie przyjacielowi zagrać przewidziane koncerty.


Supportami na koncercie będą August Burns Red i While She Sleeps.

The Amity Affliction

14 sierpnia w Proxmie wystąpią The Amity AfflictionM.O.R.O.N. i We Still Have Paris.  The Amity Affliction to metalcorowy zespół z Australii, który powstał w 2003 roku. Dotychczas wydał 5 albumów studyjnych, a dyskografię zamyka płyta „This Could Be Heartbreak”, którą zespół będzie promował na tym koncercie. Poza The Amity Affliction na scenie zobaczymy metalcorowy We Stil Have Paris i post hardkorowy M.O.R.O.N. 


Terror

Hardcorowy zespół Terror wystąpi 23 sierpnia w klubie Pogłos. Powstał w 2002 roku. Dotychczas wydał 6 albumów studyjnych. Ostatni raz w Warszawie grali w styczniu 2016 roku w Progresji. Koncert w Pogłosie będzie wspaniałą okazją, żeby zobaczyć ten zespół w tak małym klubie. 


Poza Terrorem wystąpią polskie Fight Them All oraz Negative Vibes.