Polecane Koncerty - październik 2017

Dawno nie było rekomendacji, a jak wiadomo jesień i zima w Polsce obfitują w dobre koncerty rockowe i metalowe, zatem jedziemy z koksem. Poniżej nasze subiektywne rekomendacje na październik.
W październiku polecamy Wam 7 koncertów, wśród nich Mayhem i Satyricon.

Archgoat, Bölzer, Svartidauði, Eggs of Gomorrh

Pierwszy z polecanych koncertów odbędzie się 12 października w Hydrozagadce (Uwaga! Koncert przeniesiony z Proximy!). Archgoat fiński zespół grający satanistyczny black metal. Zespół z długimi tradycjami, założony 1989 roku, chociaż nie obyło się bez dłuższej przerwy w działalności, jak twierdzi zespół wywołanej sprzeciwem wobec komercjalizacji sceny blackmetalowej. Na scenie ponownie od 2004 roku. Poniżej coś z najnowszego albumu:

Jako supporty zagrają Bölzer, Svartidauði oraz Eggs of Gomorrh.

Satyricon, Suicidal Angels, Fight The Fight

A już 3 dni po Archgoat, 15 października w Progresji wystąpi Satyricon. Norwedzy przyjadą promować swój najnowszy, jeszcze ciepły (wydany 22 września) album "Deep calleth upon Deep". Poniżej jeden z singli promujących ten album:

Jako supporty wystąpią Suicidal Angels i Fight The Fight.

Alter Bridge, As Lions

Kolejny polecany koncert odbędzie się w 20 października w Progresji. Zagra Alter Bridge wspomagany przez As Lions. Alter Bridge łączy ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu i plasuje się raczej po lżejszej stronie tego co prezentujemy na Metalowej. Poniżej mała próbka:


Throneum, Nekkrofukk, Sacrofuck, Armagh

A teraz dla odmiany coś z polskiego podwórka. Również 20 października w VooDoo wystąpi bytomski Throneum. Grupa gra w klimatach blackowo-deathowych. Poniżej próbka:

Jako supporty Nekkrofukk, Sacrofuck i Armagh.

Mayhem, Asphyx, Dragged Into Sunlight, Deus Mortem, Centurion, Thunderwar

A już następnego dnia, w sobotę 21 października zagra zespół na który z pewnością czekacie, czyli Mayhem. Grupa ostatnio często gości w Polsce. Ostatni raz w Warszawie byli na Metalowej Wigilii w 2016 roku. Tym razem Mayhem zaprezentuje nam materiał złożony z utworów pochodzących z ich  debiutanckiego "De Mysteriis Dom Sathanas". Dla przypomnienia:

Jako supporty zagrają Asphyx, Dragged Into Sunlight, Deus Mortem, Centurion orazThunderwar.

Eluveitie, Amaranthe, The Charm The Fury

Koncertowy październik zakończymy w dobrym stylu 27 października występem szwajcarskiego Eluveitie. Grupa gra folk metal, często sięga po tradycyjne instrumenty jak również wykonuje utwory w wymarłym już języku galijskim. Od 2016 członkiem zespołu jest nasza rodaczka Michalina Malisz, która gra tam na lirze korbowej. A tutaj próbka:


Współnie z Eluveitie wystąpią Amaranthe oraz The Charm The Fury.


Oczywiście powyższe koncerty to tylko nasz subiektywny wbyór, jak zwykle pełną listę koncertów październikowych znajdziecie tutaj.