Polecane Koncerty - kwiecień 2018

Najwyższa pora na nasze subiektywne kwietniowe rekomendacje. W tym miesiącu proponujemy Wam aż 7 koncertów. Są to (w kolejności chronologicznej): Ensiferum wraz z Ex Deo, Angra, Of Mice & Men, Zła Wola wraz z Apteka, Abbath, Hunter oraz Ugly Kid Joe.

Ensiferum, Ex Deo, Wind Rose

Koncert Ensiferum odbędzie się już 10 kwietnia (wtorek) w Proximie. Ensiferum to fiński zespół folkmetalowy z Helsinek założony w 1995 roku. Zespół jest na trasie promującej swój najnowszy album "Two Paths". Poniżej coś z tego albumu:

Wraz z Ensiferum zagra Ex Deo. Ex Deo to kanadyjski zespół grający symfoniczny death metal. Ich teksty nawiązują do historii oraz mitologii starożytnego Rzymu. Zespół obecny jest na scenie od 2008 roku. A poniżej jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu "I, Caligvla" - jeśli nie znacie, polecamy kliknąć - jest to bardzo dobry kawałek:

Wraz z Ensiferum i Ex Deo zagra również Wind Rose - włoski zespół grający power metal.

Angra, Operation: Mindcrime, Ravenscry, Halcyon Way

A już dzień później, 11 kwietnia (środa) w Progresji pierwszy raz w Polsce wystąpi Angra. Angra to brazylijska grupa grające metal progresywny i power metal. Została założona w São Paulo w 1991 roku. Zespół przyjeżdża do Polski aby promować swój najnowszy album "Omni". A poniżej coś z nowego albumu:

Wraz z zespołem Angra wystąpią również: Operation: Mindcrime, Ravenscry, Halcyon Way.

Of Mice & Men, Wage War, Sylar

Tego samego dnia co Angra, czyli 11 kwietnia (środa) w Proximie zagra również Of Mice & Men. Of Mice & Men to amerykański zespół założony w 2009 roku w Kaliforni. Zespół gra metalcore i mimo stosunkowo krótkiego czasu na scenie ma na koncie duże osiągnięcia. A poniżej "Warzone" z najnowszego albumu grupy "Defy":

Wraz z Of Mice & Men wystąpią Wage War oraz Sylar.

Zła Wola, Apteka, Distinct Way, M.O.R.O.N. - premiera albumu

O tym wydarzeniu już pisliśmy. Dla przypomnienia zespół jest w trasie promującej ich najnowszą płytę "The Best of VOL.2". Centralnym punktem trasy będzie koncert który odbędzie się 14 kwietnia w Proximie. Podczas koncertu odbędzie się premiera albumu. Metalowa została patronem tego wydarzenia. A poniżej singiel z nadchodzącego albumu:

Jako gość specjalny wystąpi Apteka - legenda alternatywnego rocka, na scenie od 1983 roku. Poza Apteką wystąpią również Distinct Way oraz M.O.R.O.N.

Abbath, Voidhanger, Varmia

Abbath zagra w Progresji 17 kwietnia. Abbath to blackmetalowy zespół z Norwegii który powstał w 2015 roku w Bergen, po tym jak jego założyciel Olve "Abbatha" Eikemo odszedł z formacji Immortal. Podczas koncertów zespół wykonuje zarówno swoje utwory jak również kawałki Immortal. A poniżej coś z debuitanckiego albumu Abbath - "Abbath":

Wraz z Abbathem wystąpią dwa polskie zespoły: Voidhanger i Varmia.

Hunter, Liblikas , Ziemia Zakazana

20 kwietnia w Stodole zagra Hunter. Zespół jest na polskiej scenie od 1985 roku, więc raczej przedstawiać go nie trzeba. Podczas koncertu zespół zaprezentujeswoje najważniejsze utwory, jak również materiał z najnowszego albumu "NieWolnOść". A poniżej coś ze starszej (choć ciągle aktualnej) twórczości zespołu:


Wraz z Hunterem wystąpią estoński Liblikas i Ziemia Zakazana.

Ugly Kid Joe, Yellowcake

A na koniec coś sentymentalnego - 25 kwietnia w Proximie zagra Ugly Kid Joe. Jako support wystąpi Yellowcake, a poniżej "Cats In The Cradle":