ON2B, Aporia, Antidotum, Adacta, Sorta

Miejsce: Przychodnia Skłot
Data: 01 lipca 2017 (Sobota)
Rozpoczęcie: 20:30
Link: https://www.facebook.com/events/1878859628995105
Tagi: rock punk

Opis

Po dwuletniej przerwie RESIST FEST wraca w szóstej odsłonie!

Przygotujcie się na warsztaty, spotkania, prezentacje, pokazy i koncerty. Wszystko wokół strategii oporu ruchów społecznych.

SOBOTA 01.07
16.00 SYRENA – “Terespol: Granica bezprawia”. Prezentacja – Agnieszka Dąbrowiecka, Amnesty Int. Polska.
Ludziom, poszukującym bezpiecznego schronienia przed prześladowaniami, Straż Graniczna w Terespolu bezprawnie odmawia wjazdu na teren Polski, uniemożliwiając im złożenie wniosku o nadanie statusu uchodźcy. Następnie zawraca ich do Brześcia w Białorusi. W konsekwencji grożą im ponowne represje, a w niektórych przypadkach tortury, czy nawet śmierć.

16.00 PRZYCHODNIA – “Feminizacja Swiadomosci”. Spotkanie – Xavier Bayle
Kultura gwałtu, męska dominacja, uprzedmiotowienie samicy, wyzysk kobiet, karnizm… najbrutalniejsza twarz patriarchokapitalizmu. Tam, gdzie kura spotyka się z kobietą – związki z wyzyskiem samic pozaludzkich.

*Xavier Bayle, humanista i artywista na rzecz wyzwolenia zwierząt

18.00 SYRENA "Filmowanie w terenie" – d.pax
W walce o całkowite wyzwolenie zwierząt istotnym elementem jest ukazywanie prawdy o ich losie. Dochodzenia na fermach czy w rzeźniach potrafią poruszyć dużą część społeczeństwa, nagłośnić sprawę w mediach czy doprowadzić do zmiany prawa. W Polsce od lat ruch pro-zwierzęcy bazował na zagranicznych materiałach, zdjęciach obdzieranych lisów w Chinach czy filmach z amerykańskich rzeźni. Jednak nie oddziałuje to na opinię publiczną tak jak materiały z naszego kraju czy nagrania lokalne. Zapraszamy na spotkanie, na którym dowiemy się jak wziąć sprawy w swoje ręce.

18.00 PRZYCHODNIA - "Dekret o pasożytnictwie i retrospekcja protestów na Białorusi" - Borys
Zainteresowanie dekretem od momentu pojawienia się pierwszych o nim wzmianek w prasie po dzień dzisiejszy i jego wpływ na przebieg protestów. Retrospekcja aktywizowania się obywateli, inicjatyw społecznych, politycznych oraz partii oraz zatrzymań i działań policji.

19.30 PRZYCHODNIA - “Jak robić queerowy anarchizm?”. Spotkanie z anarchoqueerowym kolektywem Transprzyjaźń

“Dlaczego uważamy że queerowi anarchiści są potrzebni ruchowi anarchistycznemu oraz całemu polskiemu społeczeństwu? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, podzielimy się naszymi doswiadczeniami oraz zaproponujemy dyskusję. W ramach naszej prezentacji zarysujemy obecną sytuację, w tym największe wyzwania oraz podsumujemy nasze dotychczasowe działania. Przyjrzymy się strategiom anarchoqueerowym w Polsce i na świecie, porównamy różnice między podejściem liberalnym i anarchistycznym do tematu queeru.”

19.30 SYRENA - Partizan Mińsk. Wzlot i upadek największego ruchu antyfaszystowskich kibiców w ex-ZSRR - Prezentacja Igor z Mister X i drugi człowiek - jeden z załozycieli i decyzyjnych kibiców PM.
Historia powstania największego ruchu kibicowskiego o zacięciu antyfaszystowskim/antyrasistowskim u naszych wschodnich sąsiadów, w Mińsku na Białorusi, opowiedziana przez osoby związane z klubem/ruchem od samego początku. Awantury na stadionach.

20.30 PRZYCHODNIA koncerty
SORTA (darkcore/punk Gomel/Minsk BL)
https://sorta.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Sorta-926592767387689/?fref=ts

ADACTA (crustcore/punk, Bratysława SL)
https://adactaband.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/adactaband/?fref=ts

ANTIDOTUM (hc/punk Warszawa)
https://www.youtube.com/watch?v=tY_d7YW6_sc

APORIA (screamo hc/punk Tczew)
https://aporiaaporia.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/aporiapl/?fref=ts

ON2B (punk Wodzisław Śląski/Kędzierzyn Koźle)
https://pl-pl.facebook.com/on2bpunk/

After: WALZWERK (soundsystem Berlin)
http://www.walzwerk-sound.com/
https://soundcloud.com/walzwerk-1

Szczegółowe info na naszej stronie:
https://resistfest.noblogs.org/

Resist Fest VI - Festiwal oporu 30.06-01.07 / Warszawa