Antidotum

Lilac

Miejsce: Metronom
Data: 22 czerwca 2017 (Czwartek)
Otwarcie bram: 18:30
Rozpoczęcie: 19:00
Bilety: 10PLN
Link: https://www.facebook.com/events/1665904590385975/
Tagi: rock

Opis

Antidotum
https://www.facebook.com/antidotumofficial/

"Kilkuletnia przyjaźń Trio składającego się z młodych dziewczyn z warszawy przerodziła się w coś więcej i powstało Antidotum. Muzyki, którą grają, nie można jednoznacznie przypisać do określonego gatunku, byłyby to pewnie pogranicza indie-folku, indie-rocka, artystycznego popu i okolic. Za główne inspiracje podają artystów takich jak Daughter, Bon Iver, Aurora i Florence & The Machine, Ralph Kamiński, Sorry Boys i Leski.
Dziewczyny tworzą bardzo autorską muzykę, swoje poetyckie teksty śpiewają w hipnotyzującym dwugłosie, który uzupełniają magicznym, trochę mrocznym instrumentalem. Jako efekt otrzymujemy delikatne, melancholijne melodie, które wzruszają i kołyszą słuchacza do snu.
Antidotum ma na swoim koncie dwa koncerty, oba festiwalowe, które zostały przyjęte z niemałym entuzjazmem; na Scenicznym Otwartym Festiwalu Artystycznym jury przyznało Antidotum nagrodę główną.
Niedawno ukazał się ich pierwszy utwór Run/Cień, który został bardzo ciepło przyjęty. Możecie go posłuchać tutaj:
https://m.youtube.com/watch?v=uL4KoUMo6u8&sns=fb
W planach Antidotum ma kolejne single, teledysk, a także EP-kę, zatem jest na co czekać.
Koncert Antidotum to idealna okazja by spędzić relaksujący, spokojny wieczór przy pięknej muzyce."

https://www.youtube.com/watch?v=uL4KoUMo6u8

Lilac
https://www.facebook.com/Lilac-1712869422289238/

Lilac - eklektyczne połączenie indie-rockowej wrażliwości i eksperymentalnych tendencji zakrawających na post-rock, jazz i folk, kreowane przez tercet młodych artystów. W twórczości zespołu na równi stoją teksty, częstokroć w formie alegorycznych opowieści bądź strumieni świadomości, i muzyka, charakteryzująca się synkretycznością i ekspresyjną dynamiką. Zespół zadebiutował w 2016 roku epką '...out of the dead land', prezentującą przekrój różnorodnego repertuaru grupy.

https://lilacc.bandcamp.com/releases (epka)
https://www.youtube.com/watch?v=rbg-fvmp-vY (utwór zarejestrowany na żywo)

Tony muzyki: Antidotum / Lilac